پارتیشن چوبی چیست و معرفی انواع پارتیشن چوبی

چوب به عنوان یک عنصر طبیعی توانسته راهش را به طراحی‌های مدرن و امروزی باز کند. امروزه نه تنها تخت و مبلمان و کابینت‌های چوبی در خانه‌ها دیده می‌شود، بلکه به وضوح می‌توان دید که برش‌های چوبی به حالت پارتیشن یا جدا کننده هم در اتاق‌ها، سالن و ... قسمت‌های مختلف محیط به کار می‌روند.

پارتیشن چوبی یک دیوار متفاوت برای جداسازی بخش‌های مختلف خانه و ادارات از هم است. برتری پارتیشن های چوبی به پارتیشن‌های دیگر این است که چوب یک عنصر طبیعی خالص است. استفاده از یک عنصر طبیعی در محل کار موجب افزایش راندمان کارکنان می‌شود. چرا که دیگر خبری از دیوارهای بتنی، سنگ و فلز نیست و کارمندان تصور می‌کنند که در محیط باز و فضای آزاد در حال کار کردن هستند.
همچنین طراحی‌های که می‌توان با پارتیشن بندی چوبی در محیط پیاده کرد بی‌نظیر است. بک فضا را می‌توان با به کار بردن انواع پارتیشن چوبی به نحوی دیزاین کرد که کمتر کسی باور کند که این اتاق همان جای قبلی بوده است.

پارتیشن چوبی|پارتیشن پرچین

انواع پارتیشن چوبی

می‌خواهید درباره مدل‌های مختلف پارتیشن‌های چوبی اطلاعات بیشتری کسب کنید، در اینجا معروف‌ترین مدل‌های پارتیشن چوبی را برایتان آورده‌ایم.

1. پارتیشن ‌ام دی اف

پارتیشن ‌ام دی اف معمولاً برای ادارات استفاده می‌شود. این پارتیشن‌ رسمیت بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارد. برای این که بتوانید حریم کارمندانتان را مشخص کنید یا این که یک فضای بزرگ را به چند اتاق مجزا تقسیم کنید، پارتیشن‌های ام دی اف گزینه مناسبی خواهند بود.
پارتیشن‌های ام دی اف در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته شده‌اند. بعضی از این پارتیشن‌ها به صورت کاملاً یکدست هستند و به عنوان دیوار چوبی استفاده می‌شوند. برخی دیگر از پارتیشن‌های چوبی‌ام دی اف با شیشه ترکیب شده‌اند. این پارتیشن‌ها برای محیط‌هایی که نیاز به نور دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارتیشن چوبی|پارتیشن پرچین

2. پارتیشن چوبی طرح دار

برایتان پیش آمده که در یک محیط خانه یا اداره یک دیوار چوبی برش خورده یا منبت کاری شده را ببینید؟ این همان پارتیشن چوبی طرح دار است. طراح برای این که فضای مورد نظر زیباتر از همیشه به نظر برسد، چوب‌های برش خورده یا طرح دار را کنار هم قرار می‌دهد و یک دیوار خاص که خودش یک بخش از زیبایی دکوراسیون داخلی است را عرضه می‌کند.

3. پارتیشن دوجداره و تک جداره چوبی

به پارتیشن‌های دوجداره و تک جداره که نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چوب یکی از مهم‌ترین عناصر برای طراحی و ساخت این مدل پارتیشن‌ها است.
اغلب پارتیشن‌های دوجداره و تک جداره از ترکیب شیشه و چوب ساخته می‌شوند. چرا که این دو عنصر در کنار هم یک ترکیب بی‌نظیر را به وجود می‌آورند. البته این نکته را نباید نادیده گرفت که رسانایی چوب نسبت به فلز کمتر است. به همین خاطر است که برای حفظ سرما و گرمای محیط از پارتیشن‌های چوبی کمک می‌گیرند.

پارتیشن چوبی|پارتیشن پرچین

سخن آخر

پارتیشن‌های چوبی در طرح‌ها و مدل‌های متنوع و با اندازه‌های مختلف ساخته شده‌اند تا طراح بتواند با آزادی عمل بیشتری یکی از این مدل‌ها را برای استفاده انتخاب کند. اگر می‌خواهید پای یک عنصر طبیعی را به محل کار یا محل زندگی‌تان باز کنید، یک پارتیشن پرچین چوبی زیبا، انتخاب خوبی خواهد بود.

پارتیشن , شرکت پارتیشن سازی پرچین, پارتیشن های چوبی, پارتیشن پرچین, پارتیشن ام دی اف, پارتیشن چوبی طرح دار, پارتیشن دوجداره و تک جداره چوبی

گالری تصاویر


    عضویت در خبرنامه


    اطلاعات تماس