پارتیشن بندی چوبی چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارد؟

پارتیشن بندی چوبی چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارد؟

دیوارهای پارتیشن چوبی در اکثر موارد به صورت ملامین یا ورقه ورقه ساخته می‌شوند. اگرچه امکان پارتیشن بندی با روکش چوب هم وجود دارد. پنل‌های پارتیشن چوبی با انواع مختلف سازه قابلیت طراحی و ساخته شدن دارند.

یکی از مزایای پارتیشن چوبی این است که با مبلمان و دیگر لوازم و دکوراسیون چوبی منزل یا محل کار هماهنگ و جور می‌شود. برای پارتیشن اداری هم این نوع پارتیشن بندی مناسب است زیرا با میز کنفرانس، صندلی‌ها و دیوار و دیگر لوازم دکوراسیون چون همان مواد ساخته شده، بسیار هماهنگ و ست است.
انواع پارتیشن چوبی را می‌توان هم با وجود دیوار و حتی بدون وجود دیوار، نصب کرد. برخی از این انواع پارتیشن را بدون وجود دیوار نمی‌توان نصب کرد زیرا پنل‌های آنها به دیوار ثابت می‌شوند و به این ترتیب به عنوان روکش دیوار استفاده می‌شود. می‌توان از پارتیشن بندی در محیط اداری برای تبدیل یک محیط باز به مکان‌های جداگانه و تعریف شده استفاده کرد.

پارتیشن اداری

انواع پارتیشن بندی

پارتیشن بندی تک جداره

پارتیشن بندی دو جداره

مزایای پارتیشن بندی چیست؟

مقرون به صرفه

انعطاف پذیری بالا

حریم خصوصی

نور

 

 

 


پارتیشن بندی

پارتیشن اداری چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارد؟

پارتیشن اداری می‌تواند راهی ایده آل برای تقسیم فضای داخل دفتر باشد. آنها روشی انعطاف پذیر، زیباشناختی و کم هزینه برای ایجاد دفاتر فردی، مناطق استراحت یا اتاق‌های جلسات ارائه می‌دهند. پارتیشن بندی دفتر اداری شیشه‌ای محبوب است زیرا باعث می‌شود که احساس آزاد بودن کنید.
با این وجود این یک راه حل یک اندازه مناسب نیست و دامنه کافی برای پاسخگویی به نیازهای شما وجود دارد. پارتیشن‌های شیشه‌ای در انواع پارتیشن تک جداره و پارتیشن 2 جداره وجود دارند که دارای سطح عملکرد آکوستیک و مقاومت در برابر آتش هستند.
نسخه‌های فریم و فریم با رنگ‌ها و مواد سازنده مختلف برای ساخت آنها وجود دارد. می‌توانید طراحی‌های گرافیکی زیبا به پارتیشن بندی شیشه‌ای اداری اضافه کنید - یا حتی پرده‌هایی با قابلیت کنترل از راه دور را در داخل پارتیشن‌های شیشه‌ای تک جداره و 2 جداره نصب کنید.
پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای خواه تمام قد یا نیم قد با شیشه به دلایل مختلف - مانند ایجاد راهرو یا به عنوان پشتیبان سیستمهای ذخیره سازی - و همچنین موارد زیبایی شناختی انتخاب می‌شوند. پارتیشن بندی دفاتر با پارتیشن‌های شیشه‌ای آسان است.
برخی از سیستم‌های پارتیشن بندی دفاتر "قابل تخریب" هستند و به آنها اجازه می‌دهد سریع برداشته شده یا دوباره تنظیم شوند تا نیازهای تغییر یافته در فضای دفتر شما را برآورده سازد.

 

پارتیشن چوبی چیست و معرفی انواع پارتیشن چوبی

 

 

پارتیشن بندی

انواع پارتیشن بندی کدام است؟

از پارتیشن بندی که اغلب به عنوان پرچین هم یاد می‌شود، برای جداسازی و بخش بندی قسمت‌های مختلف اداره و سازمان استفاده می‌شود. انواع پارتیشن بندی اداری بستگی به انواع مواد و مصالح در ساخت آن یعنی چوبی، شیشه‌ای و آلومینیومی دارد.
• پارتیشن بندی MDF
• پارتیشن بندی شیشه ای و MDF
• پارتیشن MDF و پروفیل آلومینیومی
• پارتیشن شیشه ای و پروفیل آلومینیومی
البته از لحاظ تعداد جداره های مورد استفاده نیز می توان پارتیشن بندی ها را دسته بندی کرد! پارتیشن بندی ها می توانند در انواع تک جداره و دو جداره موجود باشند.

 

پارتیشن بندی 

پارتیشن بندی تک جداره

این نوع پارتیشن ها می توانند در انواع مختلف و با جنس های متفاوتی موجود باشند، پارتیشن بندی های تک جداره به صورت قاب های پیوسته ای در کنار یک دیگر قرار گرفته و محیط را به قسمت های متفاوتی تقسیم خواهند کرد.

 

 پارتیشن بندی

پارتیشن بندی دو جداره

پارتیشن بندی های دو جداره بر خلاف پارتیشن های تک جداره برای تقسیم بندی از ستون ها استفاده نمی کنند، در نتیجه در پارتیشن های دو جداره از هیچ ستونی در حین نصب استفاده نخواهد شد زیرا دوام و استحکام آن ها باعث می شود تا از هر گونه ستونی بی نیاز باشند.
در پارتیشن بندی دو جداره می توان علاوه بر قاب های یک دست از پرده های کرکره ای نیز استفاده نمود. دو جداره بودن این نوع پارتیشن بندی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید استفاده های متفاوتی از آن داشته امکانات بی نظیری مانند کمد های دیواری را نیز به آن ها اضافه کنید.

 

7 نکته کلیدی برای دکوراسیون دفتر کار و انتخاب پارتیشن اداری

 

 

مزایای پارتیشن بندی چیست؟

در ادامه مقاله مزایای پارتیشن بندی معرفی و بررسی می‌شود.

 

 

مقرون به صرفه

فرض کنید که شما در اداره خود یک فضای بزرگی دارید که می خواهید آن را به قسمت های متفاوتی تقسیم کنید تا کارمندان خود را در آن مستقر کنید، برای این کار دو راه پیش روی شما است، اولین راه ساخت و ساز با دیوار است اما قطعا هزینه های بسیاری خواهد داشت.
یکی از مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای تقسیم بندی یک محیط استفاده از پارتیشن بندی است. شما می توانید با هزینه های بسیار پایینی نسبت به پارتیشن بندی اداره خود اقدام کنید.

 

 

انعطاف پذیری بالا

چه کسی می تواند متعهد شود که یک دیوار در مرکز دفتر بسازد و برای آینده پیش بینی کند که این دیوار هرگز خراب نخواهد شد؟ کسب و کارها همیشه در حال تغییر و تحول هستند. نحوه کار، تعداد کارمندان و اندازه دفتر در هر زمان تغییر می‌کند. با استفاده از پارتیشن بندی، شما این امکان را دارید که هر زمان که بخواهید، با سرعت و کمترین هزینه و زحمت، پارتیشن را حذف یا جابجا کنید.

 

نقش پارتیشن بندی درست اداری در افزایش راندمان پرسنل

 

 پارتیشن بندی

حریم خصوصی

یکی از بزرگترین مزایای پارتیشن بندی در اداره‌ها، سازمان‌ها شرکت‌ها خلق فضاهای خصوصی بیشتر برای کارمندان هر بخش است. هنگامی که فضاها و قسمت‌های مختلف یک بخش اداره و سازمان باز و بدون دیوار و پارتیشن باشد، دیگر حریم خصوصی برای کارمندان و مدیران آن بخش وجود ندارد و به سختی می‌توانند جلسات داخلی خود را بدون ایجاد مزاحمت برای بخش‌های دیگر برگزار کنند.

 

 

نور

این مزیت بیشتر برای پارتیشن بندی شیشه‌ای است. در مقایسه با دیوار و پارتیشن بندی چوبی در این نوع پارتیشن بندی به دلیل عبور نور در دیوارهای شیشه‌ای محیط بخش‌ها و قسمت‌های مختلف طراوت، تازگی و نور بیشتری خواهند شد. ثابت شده است که روشنایی طبیعی موجب افزایش روحیه کارکنان می‌شود که به نوبه خود تاثیر مثبتی بر بهره وری در محیط کار دارد.

پارتیشن , شرکت پارتیشن سازی پرچین, پارتیشن های اداری, پارتیشن های چوبی, پارتیشن های آلومینیومی, پارتیشن های شیشه ای, انواع پارتیشن, پارتیشن اداری, پارتیشن بندی, پارتیشن تک جداره, پارتیشن دو جداره, پرچین, حریم خصوصی کارمندان, راندمان پرسنل, پارتیشن پرچین, پارتیشن ام دی اف, پارتیشن دوجداره و تک جداره چوبی, پارتیشن شیشه ای

گالری تصاویر


    عضویت در خبرنامه


    اطلاعات تماس