نقش پارتیشن بندی درست اداری در افزایش راندمان پرسنل

نقش پارتیشن بندی درست اداری در افزایش راندمان پرسنل

نقش پارتیشن بندی درست اداری در افزایش راندمان پرسنل انکار ناپذیر است. شاید برای اولین بار که این ایده ارائه شد، پرسنل رغبت چندانی به استفاده از پارتیشن نداشتند و ترجیح می‌دادند که در اتاق کوچکشان کار کنند.

در اصل کارکنان شرکت‌ها تصور می‌کردند که پارتیشن بندی حریم خصوصی آن‌ها را از بین می‌برد و نمی‌توانند در آرامش کامل کار کنند. در صورتی که بعد از انجام این طرح، پرسنل ادارات متوجه شدند که پارتیشن بندی تا چه اندازه می‌تواند محیط کاری آن‌ها را متفاوت کند و روابط اجتماعی‌شان را با دیگر اعضای شرکت بهبود دهد.

در این مقاله می‌خواهیم درباره نقشی که پارتیشن بندی درست در افزایش بهره‌وری کارکنان داشته سخن بگوییم.

پارتیشن اداری و دعوت نور و روشنایی به محل کار

اولین چیزی که پارتیشن اداری را به یک عنصر جذاب در شرکت‌ها تبدیل کرده، دعوت نور و روشنایی به درون محیط کار است. دیوارهای بتنی بزرگ که فضای کار را تاریک و گرفته می‌کردند، با پارتیشن‌هایی از جنس چوب و شیشه جایگزین می‌شوند.
تجربه نشان می‌دهد که وجود نور طبیعی در محیط، تأثیر بسزایی در افزایش راندمان کارکنان دارد. این همان چیزی است که پارتیشن‌های مناسب برای ادارات و شرکت‌ها به ارمغان آورده‌اند. نور بیشتر و کارآمدی بیشتر پرسنل.

مدل‌های زیبای اداری با استفاده از پارتیشن‌های اداری مناسب

بهبود جریان هوا

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کارمندان در گذشته این بود که باید مرتب درب یا پنجره اتاقشان را باز می‌گذاشتند تا مقداری هوای تازه در محیط جریان پیدا کند و بتوانند بهتر نفس بکشند.
پارتیشن اداری مناسب این مشکل را حل کرده‌. پارتیشن‌های اداری، یک فضای بزرگ را در اختیار هر کارمند می‌گذارند. در این فضا، به اندازه‌ای هوای آزاد جریان دارد که می‌توانید در کمال آرامش کار کنید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

دیگر موردی که کم و بیش اغلب کارمندان با آن دست و پنجه نرم می‌کردند، چگونگی گرم و سرد کردن دمای اتاق بود.
به دلیل کوچکی فضای اتاق، پرسنل باید کولر و بخاری را مرتب کم و زیاد می کردند تا دمای محیط به حد متعادل برسد. حتی بعضی از افراد، پنجره را باز می‌گذاشتند تا بتوانند دمای اتاقشان را روی حالت ایده آل حفظ کنند.
اگر پارتیشن اداری مناسب استفاده کنید، می‌توانید گرمایش یا سرمایش محیط را تنها به یک یا چند بخاری یا کولر بسپارید و دیگر هر کارمند یک اتاق ندارد و نیازی نیست که وسایل سرمایشی و گرمایشی متنوع برای تنظیم دمای اتاق در نظر بگیرید. با این کار راندمان کارکنان بهتر می‌شود و بدون اینکه گرما یا سرما آزارشان دهند می‌توانند کارهایشان را به سرانجام برسانند.
همچنین، با وجود پارتیشن بندی درست، انرژی کمتری صرف گرمایش یا سرمایش محیط می‌شود و مصرف انرژی هم بهینه‌تر خواهد شد.

پارتیشن دو جداره و پارتیشن تک جداره

زیباسازی محیط

زندگی در محیط زیبا برایتان جذاب‌تر است یا یک چهار دیواری کسل کننده؟ درست است. همه دوست دارند که محل زندگی‌شان جذاب باشد. این موضوع برای محیط‌های کاری هم صدق می‌کند. اگر شما یک کارمند را در یک دفتر با چهار دیوار سفید رنگ بگذارید و انبوهی از کارها را به وی بسپارید، دیر یا زود کم حوصله و کسل می‌شود و نمی‌تواند آن‌چنان که باید و شاید بهره‌وری داشته باشد.
برای تغییر در راندمان پرسنل، اولین کار این است که دیوارهایی که آن‌ها را محاصره کرده حذف کنید. حال که دیوارها را برداشته‌اید، نیاز به جایگزین مناسب برای آن‌ها دارید. پارتیشن اداری جذاب این کار را برایتان انجام می‌دهد.
با کمک یک پارتیشن اداری خاص می‌توانید یک بخش جداگانه برای هر کارمند آماده کنید. یا این کار بدون این که محیط برای پرسنل یکنواخت و کسل کننده باشد، می¬توانند کارهایشان را سر و سامان دهند.

پارتیشن

حفظ حریم خصوصی کارمندان

حریم خصوصی کارمندان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر پارتیشن بندی اداری را برای مدرن‌تر و زیباتر شدن محیط کاریتان در نظر داشته باشید، می‌توانید به هر کارمند یک بخش جداگانه اختصاص دهید. با این کار، کارکنان می‌توانند بدون مداخله دیگران به کارهایشان برسند و بهره‌وری لازم را خواهند داشت.
اگر برایتان مهم است که محیط کاری فرد مورد نظر در آرامش کامل باشد، می‌توانید از پارتیشن اداری دوجداره که عایق صدا است استفاده کنید؛ اما در صورتی که تنها می‌خواهید حریم کارمندان را با پارتیشن جدا کنید، پارتیشن بندی ساده می‌تواند انتخاب مناسبی باشند.


در آخر...
اگر می‌خواهید راندمان کاری کارمندانتان را چندین برابر کرده و فضای کاری آن‌ها را دل‌انگیز کنید، باید پارتیشن اداری مناسبی را در نظر داشته باشید. پارتیشن پرچین در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع ارائه شده و می‌توانید یکی از این مدل‌ها را برای بخش‌بندی محل کارتان انتخاب کنید.

پارتیشن , شرکت پارتیشن سازی پرچین, پارتیشن های اداری, پارتیشن اداری, پارتیشن بندی, بهبود جریان هوا, زیباسازی محیط, حریم خصوصی کارمندان, راندمان پرسنل, پارتیشن پرچین

گالری تصاویر


    عضویت در خبرنامه


    اطلاعات تماس